Light Systems

Türkiye,Kıbrıs,Azerbeycan,Kazakistan,Gürcistan,Türkmenistan ve Ermenistan`ı kapsayan, ses,ışık,görüntü,outdoor efektler ve sahne teknolojileri ile ilgili , her biri dünyada kalitesi ile yer edinmiş büyük markaların distribütörlüğünü yapmaktadır.

Bu markalar ile ile LOTUS TEKNOLOJİ , oteller,clubler,stadyumlar,tiyatrolar,kültür merkezleri,tv stüdyoları,yolcu gemileri gibi başlıca alanlarda projeler gerçekleştirmekte ve temsil ettiği bu sistemler ile taahhütlerini gerçekleştirmektedir.

Kiralama sektöründeki firmalara da yine temsil ettiği sistemler ile satış ve servis desteği vermektedir.

Lotus teknoloji , satış ve satış sonrası vermiş olduğu servis hizmeti ile projelerine devam etmektedir.

Markalarımız

ChamSys

ChamSys has a commitment to meeting the needs of lighting professionals using innovative designs and latest technology

MagicQ Catalouge

MagicQ Compact Catalouge

MagicQ Stadium Catalouge

SnakeSys Catalouge

Vari-Lite

The Leader in Automated Lighting Technology.

A “technical creative soul” has kept Vari-Lite at the forefront of the automated lighting industry since 1981. The company is founded on the belief that creative engineering can join with creative lighting to bring a new dimension to any performance or presentation.

Click for Vari-Lite Product Catalouge

Studio Due

With over 30 years of innovation, design and manufacturing experience we have been creating state-of-the-art lighting solutions to support lighting designers, architects and lighting consultants in their challenges.

2017 Light Masterpiece

2017 Light Masterpiece – New Products

GLP

German Light Products GmbH , leading manufacturer of cutting edge lighting technology equipment and remains at the forefront of LED technology within the entertainment lighting sector.

Showtec

The Showtec Entertainment Lighting